گزیده‌ی اخبار ۱۶ مرداد ۸۹

افتتاح اینترنتی شبکه‌ی تلوزیونی رسا و انتشار منشور ده‌ماده‌ای آن
پخش اینترنتی «رسانه‌ی سبز ایران» در آدرس www.rasatv.net آغاز شده و در دهه‌ی اول ماه رمضان هم به روی آنتن‌های ماه‌واره‌ای می‌رود. این رسانه تأکید کرده که «منابع مالی این شبکه تنها از طریق کمک‌های مردمی و تبلیغات خواهد بود و از هیچ دولت و یا سازمان دولتی خارجی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مطلقاً کمکی دریافت نخواهد کرد. اصول ده‌گانه‌ی این شبکه به این ترتیب است: کرامت انسانی، عدالت، آزادی، و حقوق بشر؛ اسلام رحمانی و اخلاق؛ حق تعیین سرنوشت و مردم‌سالاری؛ تمامیت ارضی و وحدت ملی؛ استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز و مدنی؛ حاکمیت قانون؛ قرائت دموکراتیک از قانون اساسی و آرمان‌های انقلاب اسلامی؛ جریان آزاد اخبار و اطلاعات؛ پذیرش تنوع و تکثر آرا و مخالفت با انحصارطلبی؛ فرهنگ گفت‌وگو.
منبع: کلمه

هشدار جامعه‌ی پزشکی کشور نسبت به شرایط زندانیان در اعتصاب غذا
انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور، با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه خواسته است تا هرچه زودتر به شرایط زندانیان بند ۳۵۰ که در اعتصاب غذا به سر می‌برند رسیدگی شود. این انجمن با اشاره به این که این زندانیان «جرم و گناه‌شان هم‌راهی با ملت در اعتراض به تقلب در انتخابات بوده است» نسبت به «تهدید جدی جانی این جوانان برومند» ابراز نگرانی کرده.
منبع: کلمه

بابک بردبار، یکی از اعتصاب‌کننده‌گان، آزاد شد
او در روز عاشورای سال گذشته در تهران بازداشت شد. وی در آن روز تنها مشغول عکاسی با مجوز رسمی بوده و هیچ جرمی به وی منتسب نشده است. آزادی این زندانی بی‌گناه یکی از خواسته‌های پنج‌گانه‌ی اعتصاب‌کننده‌گان اوین بود.
منبع: کلمه

مادر حسین نورانی‌نژاد: تهدید کردند به حکم زندان اعتصاب‌کننده‌گان اضافه می‌کنند
مادر حسین نورانی‌نژاد، زندانی‌ای که هم‌اکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد، گفت که مسئولان زندان تهدید کرده‌اند که به حکم زندان افرادی که اعتصاب غذا کرده‌اند افزوده می‌شود.
منبع: جرس

وضعیت ناگوار جسمی سحرخیز در زندان رجایی‌شهر
فلج عضلانی سحرخیز از جمعه‌ی گذشته آغاز شده و این عارضه که می‌تواند تمام صورت و چشم و اندام‌ها را فلج کند، برای درمان نیاز مبرم به بستری شدن در بیمارستان دارد. سحرخیز در یک سال گذشته از کمردرد رنج می‌برد و عوارض قلبی نیز او را تهدید می‌کرد. با این همه، مسئولین زندان حاضر نشده‌اند در یک سال گذشته حتی یک روز به سحرخیز مرخصی استعلاجی دهند.
منبع: کلمه

دفاع سخن‌گوی شورای نگهبان از اظهارات جنتی
کدخدایی با اشاره به کمک آمریکا به صدام حسین در طول جنگ، گفته: «هر زمان به جرم افرادی كه مقابل نظام ایستاده‌اند رسیدگی شود، اسناد دریافت كمك‌های میلیاردی نیز به دادگاه ارائه خواهد شد.»
منبع: جرس

نماینده‌ی حامی دولت: خاتمی دریافت‌کننده‌ی یک میلیارد دلار بوده
حمید رسایی مدعی شده که دلارهای جنتی را خاتمی در جریان سفری به عربستان از ملک عبدالله دریافت کرده.
منبع: رادیو فردا

سانسور خطبه‌های جمعه‌ی تهران در وطن امروز و ایران و ایرنا
بخش‌هایی از سخن‌رانی احمد خاتمی که حاوی انتقادات شدید نسبت به رحیم‌مشایی بود، در خبرگزاری دولتی ایرنا و روزنامه‌های دولتی ایران و وطن امروز حذف شد.
منبع: فردا

شهروندان تهران: دولت در پرونده‌ی هسته‌ای ناموفق است
به گزارش پای‌گاه اینترنتی مرکز افکارسنجی دانشجويان ايران که زیر نظر جهاد دانش‌گاهی فعالیت می‌کند، ۴۱ درصد تهرانی‌ها موفقیت دولت را در زمینه‌ی پرونده‌ی هسته‌ای «کم» و «خیلی کم» دانستند و ۲۲ درصد «زیاد» و «خیلی زیاد». این رقم‌ها در مرداد ۸۷ به ترتیب ۲۱ و ۴۵ درصد بوده است، که حاکی از معکوس شدن نظر مردم نسبت به عمل‌کرد دولت می‌باشد.
منبع: جرس

افروغ: بسیاری از اصول‌گرایان از دایره‌ی اعتدال و انصاف خارج شده‌اند
این نماینده‌‌ی سابق اصول‌گرا گفت: «بسیاری از اصول‌گرایان از دایره‌ی اعتدال و انصاف خارج شده‌اند و به توصیه‌ی بزرگان دین عمل نکرده‌اند.» وی هم‌چنین گفته که یک دسته از صاحبان قدرت «به نام اصول‌گرایی، اخلاق و منش ماکیاولیستی را مد نظر دارند».
منبع: کلمه

خانواده‌ی محمد مصطفایی آزاد شدند
در پی خروج محمد مصطفایی از ایران، همسر و برادر همسر و پدر همسر این وکیل دادگستری که توسط کودتاگران به گروگان گرفته شده بودند آزاد شدند.
منبع: کلمه

Advertisements
این نوشته در گزیده‌ی اخبار ارسال شده و با , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

2 پاسخ برای گزیده‌ی اخبار ۱۶ مرداد ۸۹

 1. براد عزیز که نمی دانم کی هستی چون فامیلی نداری!
  من نگفتم که رسا خود را رسانه رسمی جنبش سبز اعلام کرده. شما یک بار متن به این کوتاهی را بخوان!
  رسا خودش را رسانه جنبش سبز اعلام کرده و این به نظر من قابل قبول نیست. رسا رسانه بخشی از جنبش سبز است نه رسانه جنبش سبز. وقتی می گوید رسانه جنبش سبز احتیاجی نیست که بگوید رسانه رسمی جنبش سبز!
  رسا اسلام رحمانی را متضمن ارتقای اخلاق نزد حاکمان می داند! شما از این جمله چه برداشتی می کنی؟! امید به ارتقای اخلاق در حاکمیت با ابزار دین؟! شما اسم این را چه می گذارید؟ این ناشی از تفکری است که مروج حکومت دینی است و اعلام هم کرده که خود را مروج اسلام رحمانی می داند.
  «یکی‌از اهداف رسا، گسترش فرهنگ گفتگو بین اقشار مختلف جامعه است» ترمز گسترش این فرهنگ نباشید! من اطلاعیه رو قبل از اینکه شما زحمت کپی پیست بکشی خونده بودم و معتقدم باید انتقادپذیری رو از خودمون شروع کنیم وگرنه تعریف و تمجید راحت ترین کاره. به نظرم در کنار گفتن همه خوبی هایی که قطعا این رسانه داره، بعضی ها هم باید این «هزینه» رو بپذیرن که نقدش کنن.

 2. دوست عزيز
  اولا محض اطلاعتون عرض كنم كه رسا به كروبي نزديكتره تا موسوي و گرداننده‌هاش قبل از انتخابات از حامي‌ها و مشاورهاي كروبي بودند. و باز هم محض اطلاعتون عرض كنم كه من در ستاد كروبي به‌شدت! فعال بودم و به موسوي هم به‌خاطر تمام ايستادگي‌هاش علاقه دارم.
  دوما من هيچ جاي بيانيه رسا نديدم كه گفته باشه رسا فقط يكي از رسانه هاي جنبش سبزه! لابد شما چشم بصيرت داريد و از لابه‌لاي بيانيه كشف كرديد! درست مثل قبل انتخابات!
  سوم اينكه لطفا پاسخ من به كامنت‌هاي قبلي رو بخون، كه اگر مي‌خوندي قطعا اينطور با عصبانيت كامنت نمي‌گذاشتي.
  چهارم، همه ما، من و شما، داريم براي دموكراسي تلاش مي‌كنيم اگه قرار باشه اينقدر در مقابل يك نقد بي‌تحمل باشيم كه مي‌شيم ديكتاتورهاي خارج از قدرت. افتخار جنبش سبز به تكثرشه. از دل اين تكثر نقد بيرون مياد. من به اسلام رحماني در قدرت اعتقادي ندارم و نقد مي‌كنم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s